Motto


„TY BĘDZIESZ TAKŻE
TEJ ZIEMI GOSPODARZEM…
A CÓŻ TY POWIESZ,
CO TY BĘDZIESZ NA TYM ROZUMIAŁ,
JEŚLI TY SWOJEJ ZIEMI NIE ZNASZ
I NIE WIESZ GDZIE CZEGO SZUKAĆ”
                                                                                     Aleksander Janowski


Aleksander Janowski (ur. 20 października 1866 w Warszawie, zm. 9 października 1944 w Komorowie), polski podróżnik, pionier krajoznawstwa, autor przewodnika Wycieczki po Kraju (1900-1903), pedagog, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906).
Zajmował się badaniami polskiej emigracji w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Syberii. W latach 1900-1903 opublikował czterotomowy ilustrowany przewodnik po Królestwie Polskim zatytułowany Wycieczki po Kraju.
W 1938 został odznaczony Złotym Wawrzynem Akademickim Polskiej Akademii Literatury za zasługi dla dobra polskiej kultury.
                                                                                         Źródło: Wikipedia.org
                                                             


Klub Fotograficzny  przy Oddziale PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu informuje i zaprasza uczniów oraz nauczycieli do wzięcia udziału w jego działaniu.
Priorytetowym celem Klubu jest promowanie walorów przyrodniczych i krajobrazowych Elbląga, okolic poprzez organizowanie plenerów fotograficznych, wycieczek krajobrazowych „z aparatem w ręku”, prelekcji i wystaw.
Klub pragnie zachęcić młodzież do prezentowania swoich prac fotograficznych poprzez organizowanie konkursów tematycznych oraz zdobywanie odznak Fotografii Krajoznawczej PTTK.Prowadzi  również szkolenia w zakresie fotografii oraz wyboru i obsługi sprzętu fotograficznego.

Zobacz szczegółowy plan pracy Klubu Fotograficznego